Vítejte na stránkách školy v přírodě 4. A Masarykovy ZŠ v Plzni.

Úkol 7 - Knížka o Šumavě

11. dubna 2010 v 22:21 |  Úkoly
A máme tady další týden a další úkol. Tentokrát je to úkol pro pozorné detektivy. Podívejte se doma do knihovničky, jestli neobjevíte nějakou knížku o Šumavě nebo alespoň knížku, jejíž část je Šumavě věnována. Pokud doma takovou knížku nenajdete, zeptejte babiček, dědečků, strýčků a tet. Určitě alespon jednu získáte a pokud to bude možné, přibalíte si ji s sebou na školu v přírodě. Knížku si doma prohlédněte a najděte tam nějakou zajímavost, kterou přečtete ostatním (3 - 5 vět).

Nedávno vyšla v Plzni úplně nová knížka Šumavské vzpomínky. Rozhovor s jejím autorem Pavlem Nedvědem si můžete poslechnout zde - klikni!.

knizka
 


Komentáře

1 Michal B. | 18. dubna 2010 v 15:39 | Reagovat

směrem k severu přechází šumava většinou zvolna v poměrně členité a rozsáhlé šumavské podhůří (2407 km čtverečních).To je možno,podobně jako vlastí šumavu,rozdělit do šesti geomorfologikých podcelků.Nejzápadnější část šumavského podhůří zaujímá Strážoovská vrchovina.Největším vrcholem v ní je želivskí vrch(769 m).Sousední Svatoborská vrchovina, nazvaná podle vyhlídkového vrchu Svatoboru (845 m), vyplňuje oblast v okolí Sušice.
V okolí Vimperka se rozkládá Vimperská vrchovina s nejvyššími vrcholy Bělčí (922 m) a Mářským vrchem (907 m).
Na vnitrozemské pásmo Šumavy v okolí Boubína navazuje Prachatická hornatina, jejímž nejvyšším vrcholem je 1 096 m vysoký Libín.
Severovýchodní část Šumavského podhůří tvoří Bavorovská vrchovina, jež je nejrozsáhlejším z dosud popisovaných podcelků. Vyplňuje oblast, která zasahuje na západě až k Sušici a Horažďovicím a na východě za Bavorov až k Vodňanům. Na severu sousedí s Českobudějovickou pánví. Jejím nejvyšším vrcholkem je vrch zvaný Na Stráži (700 m).
Jihovýchodní část podhůří vyplňuje Českokrumlovská vrchovina. Nejvyšší výšky dosahuje nedaleko Chvalšin vrcholkem Velký Plešný (1 066 m).

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.