Vítejte na stránkách školy v přírodě 4. A Masarykovy ZŠ v Plzni.

I pátek už je za námi :-)

23. dubna 2010 v 21:27 |  Rodičům
Dnes byl vážně krásný den. Po rozcvičce s Terkou Š. jsme si pochutnali na snídani. Poté jsme se vlakem dopravili do Železné Rudy. Prohlíželi si umrlčí prkna u kapličky, sjezdovky, hotely. V muzeu Šumavy, v domě, kde žil a psal K. Klostermann, jsme se seznámili se sklářstvím a hamernictvím, prohlédli si krásná malovaná zrcadla a výrobky ze skla. Nahlédli jsme i do barokního kostela, typického pro Železnou Rudu. Po nákupech jsme pokračovali po žluté značce směrem na Alžbětín. Při říčce Režné jsme vyhledávali stopy po bobrech, sledovali jejich okusy a hráze. Objevili jsme stop hodně a měli z nacházení velkou radost. Žádného bobříka jsme však neviděli, vylézají až v noci.
U lesa jsme se ještě vyhřívali na sluníčku a udělali si vitráž kůry smrku do deníku. Na státní hranici jsme se vyfotili a nasedli do vlaku. Cestou tam i zpět jsme soutěžili v piškvorkách. Po večeři proběhl dlouho očekávaný turnaj v kuličkách. Kluci i holky zase bojovali zvlášť. Výsledky vám posíláme:
Holky: 1. Terka Š                        Kluci: 1. Marek 
           2. Hanka                                     2. Péťa V
           3. Adélka                                    3. Péťa S
Po pohádce, kterou dnes výjimečně četla p.uč. Enžlová,jsme spěchali na kutě. Už se vyspíme jen dvakrát.
Zapsali Ohniví gladiátoři: Péťa V a Kuba K s pomocí p.uč.

Pro zajímavost krátké video o výskytu bobrů v České republice:


 


Komentáře

1 Slavík P. | 23. dubna 2010 v 21:41 | Reagovat

Janička žvatlala třetí, třetí. Gratulujeme k bronzovému stupni Péťo!
Jája,máma a táta.

2 Peta S. | 24. dubna 2010 v 10:32 | Reagovat

[1]:Tak tati,zejtra budu už v pět doma.Dík za pogratulování za třetí místo v kuličkiádě :-).Pozdravuj Janičku a řekni jí že až se vrátím,bude zas legranda s tím naším žvížetem :-D  :-D .

S pozdravem Péťa.

3 Bára Vladyková | 24. dubna 2010 v 11:11 | Reagovat

Ahoj Kubo,
táta ti závidí, taky by se chtěl podívat do domu K. Klostermanna. My jdeme s Fandou dnes na Majáles. Užijte si poslední noc a zítřek. Těšíme se na tebe a všechny zdravíme.
Bára, Fanda, mami, tatí a Mája ;-)

4 Slavíková M. | 24. dubna 2010 v 14:23 | Reagovat

Milý Péťo!
Žvíže i my se na tebe moc těšíme. Užij si poslední dny dobrodružství a slib Šumavě, že se na ni brzy vrátíš! Měj se pohádkově!!!! ;-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.