Vítejte na stránkách školy v přírodě 4. A Masarykovy ZŠ v Plzni.

Prales na Šumavě?

25. března 2010 v 22:16 |  Zajímavosti
Ano, věřte nevěřte, na Šumavě nejsou jen lesy, je tam dokonce PRALES!
Je to území, které se nechává přirozenému vývoji, lidská ruka tam nesmí zasahovat. Když třeba vichřice vyvrátí stromy, nikdo nepřispěchá kalamitu odklidit, ale naopak správci pralesa nechají vše, jak je, a jen pozorují, jak si s tím příroda sama poradí.
Šumavský prales se jmenuje Boubín. Je docela daleko od Zelené Lhoty, takže ho během školy v přírodě nenavštívíme. Můžeme se ale podívat na velmi hezkou reportáž z výletu jednoho šikovného přispěvatele na YouTube. Jsou to dvě na sebe navazující krátká videa a určitě se vám budou moc líbit.

A úkol pro vás: Dalo by se na Boubín ze Zelené Lhoty dojet vlakem? Za jak dlouho? A muselo by se někde přestupovat? Ve videu najdete, jak se jmenuje vlaková zastávka u Boubína. Vlakové spojení vyhledejte na http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni/ a vše popište do komentáře! 


Komentáře

1 jedemenasumavu | 26. března 2010 v 21:30 | Reagovat

Kubíku Route, díky za zaslání řešení, máš vše bez chybičky!!! Zveřejníme to ale až později, necháme ještě také hádat ostatní. Měj se krásně. L. :-)  :-)  :-)

2 Kuba Rout | 6. dubna 2010 v 14:47 | Reagovat

[1]: Děkuji!Budu. :-)  :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.